Wewnętrzne i zewnętrzne sposoby na wzmocnienie włosów

włosy modelki

Choć intensywna pielęgnacja włosów jest raczej kobiecą domeną, każdemu z nas, bez względu na płeć, zależy na zdrowym stanie naszych włosów. Gęste i lśniące są symbolem zdrowia i urody. Dlatego warto wzmacniać je i świadomie pielęgnować. Drogerie i gabinety kosmetyczne pełne są produktów mających zapewnić kompleksową pielęgnację naszych włosów. Dziś dostępne są zarówno kosmetyki do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego, by zaspokoić wszystkie potrzeby naszych włosów i skóry głowy. Przyjrzyjmy się obu tym grupom.

Nie tylko szampon, czyli o zewnętrznej pielęgnacji włosów

Mnogość masek i odżywek do włosów to raczej kobieca domena. Jednak współcześnie również mężczyźni coraz częściej interesują się skuteczną i świadomą pielęgnacją własnej czupryny. Aby robi to dobrze, warto na początku poznać swoją skórę głowy oraz rodzaj włosów. Odpowiednio dobrane kosmetyki wpływają nie tylko na wygląd fryzury. Profesjonalna konsultacja i dobór odpowiednich kosmetyków i suplementów pomogą nam poradzić sobie również z poważniejszymi problemami, takimi jak łysienie.

Czytaj też: Detoxyn - opinie, skład, cena oraz efekty

Dobierając odżywkę i maskę, czyli układając pielęgnacyjną rutynę, pamiętajmy o przyjrzeniu się składom. W drogeriach coraz częściej dostępne są naturalne, nie obciążające włosów kosmetyki o prostych, roślinnych składach. Jeśli nie wiemy, czego dokładnie potrzebują nasze włosy, skorzystajmy z konsultacji w sklepie lub poszukajmy rzetelnych informacji w internecie. 

Czytaj też: Spirualin plus - opinie, skład, cena oraz efekty

Odpowiedni, delikatny skład kosmetyków wpływa nie tylko na stan włosów, ale też kondycję skóry głowy. To od niej zależy, jak szybko będą przetłuszczać się nasze włosy i czy będą mocne i gęste. Dlatego przy każdym myciu nie zapominajmy o masażu skóry głowy oraz, co może wydawać się oczywiste, dokładnie spłukujmy aplikowane na nią specyfiki. Przed każdą nową kuracją przeprowadźmy też próbę uczuleniową, by mieć pewność, że niczym sobie nie zaszkodzimy. 

Pielęgnacja wewnętrzna, czyli witaminy i minerały dla włosów

Nutrikosmetyki, czyli suplementy pielęgnacyjne w kapsułkach, to coraz bardziej popularna gałąź branży beauty. Możemy ich szukać najczęściej w aptekach. Mają za zadanie wzmacniać włosy i skórę głowy “od środka”. Tu również jak w przypadku szamponów czy odżywek, dla skuteczności kluczowy jest skład. Aby wybrać odpowiednią suplementację, sprawdzajmy listę składników aktywnych oraz ich stężenia. Dobre formuły nigdy nie obiecują natychmiastowych efektów. Jednak przy regularnym stosowaniu potrafią rozwiązać wiele poważnych problemów. 

Gwarancją naszego zdrowia jest przede wszystkim urozmaicona dieta. Jednak współczesny tryb życia i jego pośpiech sprawiają, że nie zawsze możemy dostarczyć organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. Takie składniki aktywne jak biotyna czy cynk są podstawowym budulcem włosa i warto ich sobie dostarczać w formie naturalnych suplementów. Kuracja taka sprawi, że włosy będą mocniejsze i zdrowsze. Zahamowane mogą też zostać problemy z ich nadmiernym wypadaniem.

Czytaj też: Nutrigo Lab Regeneration - opinie, skład, cena oraz efekty

Problem ten może mieć różne przyczyny, a ich natura zależna jest od płci. Dlatego chcąc sobie poradzić z przerzedzonymi włosami, szukajmy produktów dedykowanych naszym potrzebom. Nie warto ulegać modom i promocjom. Zadbajmy przede wszystkim o to, aby pielęgnacja była dopasowana do naszych warunków. Będzie dzięki temu bardziej skuteczna, a my szybciej doczekamy się efektów. Jak już mówiliśmy, kluczem do skutecznej pielęgnacji jest wiedza. Dlatego nim dokonamy zmian w codziennej rutynie pielęgnacyjnej, dokładnie sprawdźmy, czy i na jakiej zasadzie dany produkt rozwiązuje nasz problem. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
Tweetnij

Portal dietaisuplementy.pl to miejsce tworzone przez ludzi z pasją. Dzięki temu nasza strona jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu. Zdobędziesz tu cenne wskazówki i poznasz sposoby zadbania o odpowiednią wagę, kondycję oraz wygląd. Każdy z nas jest inny, ale grożą nam te same deficyty. Poznaj naszą witrynę i zadbaj o siebie świadomie.

Polecane artykuły:

suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na odchudzanie

suplementy na łysienie i wypadanie włosów

Najlepsze suplementy na łysienie

suplementy na oczyszczanie organizmu

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

suplementy na siłownię

Najlepsze suplementy na siłownię

suplementy na odchudzanie Cappuccino MCT

Cappuccino MCT - opinie, cena i skład

wypadanie włosów

Profolan w walce z wypadającymi włosami

wypadanie włosów i łysienie

Folisin na zdrowe i gęste włosy

dziewczyna z blond włosami

Locerin - opinie, cena oraz skład

dziewczyna z wyrzezbionym brzuchem

Spirulin Plus - opinie, cena oraz skład

Więcej artykułów o suplementach diety:
oczyszczanie organizmu z fibre select

Fibre Select - opinie, cena oraz skład

podciąganie na drążku wysportowanej osoby

Nutrigo Lab Strength - przed treningiem

cwiczenia na silowni

Nutrigo Lab Regeneration - pomoc po treningu

modelka bez zmarszczek

Alga - krem na zmarszczki

twarz bez zmarszczek

Collagen Select - preparat na zmarszczki

nogi bez żylaków

Varicorin - pomoc z żylakami