Oczyszczanie organizmu ze sterydów

tabletki sterydy

Sterydy to organiczne wiązki chemiczne. Bardzo często właśnie z nich wytwarzana jest duża ilość leków o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym. Warto wiedzieć, że leki te mogą wywołać niepożądane skutki uboczne. Leki na bazie sterydów stosowane są w leczeniu chorób takich jak np. menopauza, choroby alergiczne, astma, choroby układu krwionośnego.

Stosowanie sterydów anabolicznych

Jeśli będziesz stosować sterydy anaboliczne zgodnie z zalecanym dawkowaniem pojawią się pożądane efekty. Przykładowo będzie to przypływ energii, wzrost libido, przyrost masy mięśniowej. Jednak jeśli będziesz stosować sterydy nieumiejętnie np. będziesz przyjmować zbyt wysokie dawki, mogą pojawić się niepożądane efekty uboczne. Mogą pojawić się niechciane zmiany w wyglądzie, u kobiet może wystąpić maskulinizacja. Bardzo często pojawia się także trądzik, obniżenie głosu. Niektóre osoby pomimo widocznych zmian w wyglądzie, dalej stosują sterydy. Jeśli jednak zaczynają one rzutować na zdrowie, powinieneś pomyśleć o oczyszczaniu ze sterydów.

Jak działają sterydy anaboliczne?

Jeśli stosujesz sterydy przez bardzo długi czas, dochodzi do spadku syntezy testosteronu w organizmie. Oczyszczanie organizmu ze sterydów jest procesem, który polega na przywróceniu organizmu i gospodarki hormonalnej do stanu fizjologicznej równowagi. W tym celu ogranicza się dawkę stosowanych sterydów. Tym sposobem organizm ma możliwość zaadaptować się do nowych warunków i tym samym wznowić syntezę testosteronu.

Czytaj też: Krem na żylaki - Varicorin

Oczyszczanie organizmu ze sterydów

ból brzucha

Jeśli zdecydujesz się na oczyszczanie organizmu ze sterydów, możesz doświadczyć wiele skutków ubocznych. Może to być np. bezsenność, zmęczenie, ból głowy, przyrost tkanki tłuszczowej, nudności, spadek ciśnienia krwi. Objawy te mogą być uciążliwe. Jednak nie musisz się martwić, nie są zagrożeniem dla Twojego zdrowia. Dlatego też nie od razu odstawia się sterydy, a po prostu zmniejsza się ich dawkę. Czas oczyszczania organizmu ze sterydów to kilka tygodni.

Skutki stosowania leków sterydowych i sterydów wziewnych

Leki sterydowe mogą być przyjmowane w różnej formie. Mogą być przyjmowane np. w formie doustnej, wziewnej, zastrzyków, sprayów do nosa. Zaleca się częściej stosować leki drogą wziewną, ponieważ stosowanie sterydów doustnie wiąże się z największą ilością niepożądanych działań. Długotrwałe stosowanie sterydów powoduje pojawienie się skutków ubocznych, a mogą to być:

Stosowanie sterydów wziewnych natomiast może prowadzić do podrażnienia gardła, grzybicy jamy ustnej.

Niepożądane działanie sterydów. Jak je zmniejszyć?

Pamiętaj, że zawsze możesz zminimalizować skutki uboczne działania sterydów. Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie ciśnienia tętniczego krwi. Jeśli kuracja trwa bardzo długi czas, najlepiej podawać jednorazową dawkę sterydu, co 48 godzin. Powinieneś również unikać kontaktu z osobami, które przechodzą poważne choroby zakaźne. Warto także zastanowić się nad suplementacją witaminy D i witamin z grupy B.

Czy istnieją bezpieczne sterydy?

Warto wiedzieć, że nie ma bezpiecznych sterydów. Wiadome jest, że niejednokrotnie uratowały one życie, jednak mogą powodować naprawdę dużą ilość skutków ubocznych. Może pojawić się np. zaburzenia widzenia, przyrost masy ciała, stany depresyjne, pogorszenie kondycji skóry, zaburzenia miesiączkowania, dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Czytaj też: Tabletki na cellulit - Cellinea

Gdzie można kupić sterydy anaboliczne?

Sterydy anaboliczne sprzedawane są jako odżywki. Możesz je kupić bez problemu. Warto wiedzieć, że mają one działanie podobne do testosteronu. Musisz też sobie uświadomić, że niekorzystnie wpływają na pracę większości narządów. Sterydy mogą nawet prowadzić do bezpłodności. Powodują również rozrost gruczołów piersiowych. Pamiętaj, że rozregulowana gospodarka hormonalna nigdy już nie wróci do normy.

Podziel się artykułem ze znajomymi
Tweetnij

Portal dietaisuplementy.pl to miejsce tworzone przez ludzi z pasją. Dzięki temu nasza strona jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu. Zdobędziesz tu cenne wskazówki i poznasz sposoby zadbania o odpowiednią wagę, kondycję oraz wygląd. Każdy z nas jest inny, ale grożą nam te same deficyty. Poznaj naszą witrynę i zadbaj o siebie świadomie.

Polecane artykuły:

suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na odchudzanie

suplementy na łysienie i wypadanie włosów

Najlepsze suplementy na łysienie

suplementy na oczyszczanie organizmu

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

suplementy na siłownię

Najlepsze suplementy na siłownię

suplementy na odchudzanie Cappuccino MCT

Cappuccino MCT - suplement na odchudzanie

wypadanie włosów

Profolan w walce z wypadającymi włosami

wypadanie włosów i łysienie

Folisin na zdrowe i gęste włosy

dziewczyna z blond włosami

Locerin - opinie, cena oraz skład

dziewczyna z wyrzezbionym brzuchem

Spirulin Plus - oczyszczanie organizmu z toksyn

Więcej artykułów o suplementach diety:
oczyszczanie organizmu z fibre select

Fibre Select - jak pozbyć się toksyn z organizmu

podciąganie na drążku wysportowanej osoby

Nutrigo Lab Strength - suplement przed treningiem

cwiczenia na silowni

Nutrigo Lab Regeneration - pomoc po treningu

brak cellulitu u kobiet

Jak pozbyć się cellulitu?

nogi bez żylaków

Varicorin - pomoc z żylakami

twarz bez zmarszczek

Collagen Select - preparat na zmarszczki