Oczyszczanie organizmu - jak robić to dobrze

woda z limonką i miętą na detoks

Nasz organizm wyposażony jest w naturalne mechanizmy detoksykacji. Najważniejsze organy odpowiedzialne za usuwanie z ciała zanieczyszczeń i toksyn to wątroba i nerki. Wspieranie ich działania na co dzień sprawia, że szkodliwe związki są usuwane z ciała naturalnie i we własnym rytmie.

Współczesny tryb życia jest bardzo obciążający. Stres, brak ruchu a przede wszystkim niezdrowa dieta mogą sprawić, że ciało będzie potrzebowało wsparcia w oczyszczeniu. Gdy się na to zdecydujemy, pamiętajmy że najlepsze efekty przyniesie wzmocnienie naturalnych procesów detoksykacji. Jak to zrobić?

Czytaj też: Profolan - opinie, skład, cena oraz efekty

Sprawdzone sposoby lepsze niż chwilowe trendy

Zarówno w sieci, jak i w literaturze fachowej możemy znaleźć wiele sposobów oczyszczania organizmu. Niektórzy są orędownikami głodówek lub innych restrykcyjnych diet mających wzmocnić nasz organizm. Pamiętajmy jednak, że każda drastyczna zmiana w sposobie żywienia wpływa na całe nasze ciało i może chwilowo je osłabić. Zamiast więc czekać, aż organizm przystosuje się do kolejnej diety, wykorzystajmy jego naturalny rytm.

W walce o organizm wolny od toksyn mamy dwóch głównych sprzymierzeńców. Pierwszym z nich jest woda, drugim błonnik pokarmowy. Odpowiednie nawodnienie pomaga skutecznie regulować pracę układu pokarmowego. Oczyszcza jelita i pomaga wyzbyć się wzdęć i niestrawności. Szklanka ciepłej wody z cytryną wypita na czczo pomaga dodatkowo odkwasić organizm. Naszą pierwszą reakcją na problemy trawienne powinno być zadbanie o picie odpowiedniej ilości wody na godzinę przed posiłkiem lub 1,5 godziny po nim. Te zasady chronią kwas żołądkowy przed rozrzedzeniem i pomagają skutecznie gasić pragnienie.

Błonnik pokarmowy to równie ważny składnik dbający o zdrowe trawienie i prawidłową przemianę materii. Obecny w świeżych owocach, warzywach i zbożach oczyszcza jelita i ułatwia wypróżnianie. Jego niedobory mogą skutkować zaburzeniami ze strony układu pokarmowego. Przyjmowany regularnie pomaga zachować prawidłową masę ciała i jest skutecznym wsparciem w odchudzaniu.

Czytaj też: Spirualin plus - opinie, skład, cena oraz efekty

jedzenie na detoks

Detoks na talerzu

Jak wspominaliśmy na wstępie najskuteczniejszy detoks to wspieranie naturalnych procesów oczyszczania organizmu. Aby zapewnić mu takie wsparcie niezbędne jest choćby czasowe stosowanie diety lekkostrawnej. Rozpoczynając detoks musimy zrezygnować z produktów takich jak: cukier, biała mąka czy mięso. To właśnie one, szczególnie spożywane codziennie, najbardziej obciążają nasz organizm.

Naukowcy i lekarze od lat twierdzą, że najlepszym sposobem na dobre samopoczucie i lepszą przemianę materii jest zwiększona ilość owoców i warzyw w diecie. Unikanie przetworzonej żywności oraz potraw tłustych i smażonych to mniej toksyn w organizmie, a co za tym idzie większa kontrola wagi.

Szukaj profesjonalnego wsparcia

Na rynku wyrobów medycznych mamy dziś szeroki wybór produktów wspierających procesy oczyszczania organizmu. Szukając tych najlepszych, stawiajmy na suplementy o w pełni naturalnym, kompleksowym składzie. Nie oczekujmy też natychmiastowych efektów. Każdy organizm ma swój rytm i szybkie zmiany są zwykle nietrwałe. Postawmy, więc na trwałą zmianę nawyków żywieniowych, odpowiednią suplementację i nawodnienie, a po pewnym czasie zmiany będą widoczne gołym okiem.

Czytaj też: Detoxyn - opinie, skład, cena oraz efekty

Podsumowując, zamiast szukać cudownych sposobów na oczyszczenie organizmu, lepiej mniej go zaśmiecać. Codzienne dobre nawyki sprawią, że ciało samo doskonale poradzi sobie z toksynami, które do niego trafiają. Konsekwencja i zdrowy tryb życia dadzą większe wsparcie naszemu zdrowiu niż najbardziej wyszukana czy najmodniejsza dieta.

Podziel się artykułem ze znajomymi
Tweetnij

Portal dietaisuplementy.pl to miejsce tworzone przez ludzi z pasją. Dzięki temu nasza strona jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu. Zdobędziesz tu cenne wskazówki i poznasz sposoby zadbania o odpowiednią wagę, kondycję oraz wygląd. Każdy z nas jest inny, ale grożą nam te same deficyty. Poznaj naszą witrynę i zadbaj o siebie świadomie.

Polecane artykuły:

suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na odchudzanie

suplementy na łysienie i wypadanie włosów

Najlepsze suplementy na łysienie

suplementy na oczyszczanie organizmu

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

suplementy na siłownię

Najlepsze suplementy na siłownię

suplementy na odchudzanie Cappuccino MCT

Cappuccino MCT - opinie, cena i skład

wypadanie włosów

Profolan w walce z wypadającymi włosami

wypadanie włosów i łysienie

Folisin na zdrowe i gęste włosy

dziewczyna z blond włosami

Locerin -opinie, cena oraz skład

dziewczyna z wyrzezbionym brzuchem

Spirulin Plus - opinie, cena oraz skład

Więcej artykułów o suplementach diety:
oczyszczanie organizmu z fibre select

Fibre Select - opinie, cena oraz skład

podciąganie na drążku wysportowanej osoby

Nutrigo Lab Strength - przed treningiem

cwiczenia na silowni

Nutrigo Lab Regeneration - pomoc po treningu

modelka bez zmarszczek

Alga - krem na zmarszczki

twarz bez zmarszczek

Collagen Select - preparat na zmarszczki

nogi bez żylaków

Varicorin - pomoc z żylakami