Najlepsze suplementy na łysienie

kobieta z długimi włosami z problemami z wypadającymi włosami

Zdrowe i gęste włosy od zawsze były obiektem pożądania. Są oznaką witalności organizmu i młodości. Mają również znaczenie społeczne. Utrata włosów, łysienie, ich wypadanie lub osłabienie kondycji negatywnie wpływa na wizerunek. Niezależnie od płci czy wieku. Stanowi dyskomfort dla osoby, zmagającej się z takimi problemami. Dodatkowo łysienie lub pogarszający się stan włosów może być oznaką choroby, lub zaburzeń występujących w organizmie. Jednak z postępującym łysieniem można sobie poradzić.

Zdrowe włosy to podstawowy element naszego wizerunku

Jednym z podstawowych elementów naszego wizerunku są włosy. To właśnie dzięki nim wyrażamy swoją osobowość. Dodają nam urody i stanowią o naszym statusie społecznym. Zdrowe, gęste i mocne włosy są obiektem pożądania zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Czasami jednak dzieje się tak, że kondycja włosów się pogarsza. Należy wtedy poświęcić im nieco więcej uwagi. Zadbać o nie zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Każdy włos składa się z cebulki i łodygi. Korzenie włosów tkwią w mieszku włosowym, który jest zakończony opuszką – zwaną potocznie cebulką włosa.

Czytaj też: Detoxyn - opinie, skład, cena oraz efekty

łysienie i wypdanie włosów

Łysienie – rola i znaczenie włosów

Włosy u ludzi odgrywają znacznie mniejszą rolę niż u zwierząt. Jednak chronią nas przed promieniowaniem słonecznym, urazami, owadami i zimnem. Przede wszystkim rozprowadzają łój i pot z gruczołów apokrynowych. Gruczoły te znajdują się w mieszkach włosowych. Pełnią też bardzo ważną rolę społeczną. Upiększają nas i ułatwiają komunikację międzyludzką. Mają bardzo duże znaczenie psychologiczne. Zadbane i piękne włosy podnoszą pewność siebie i poprawiają funkcjonowanie w społeczeństwie. Czasami łysienie stanowi bardzo trudny problem estetyczny i psychologiczny dla człowieka.

Najnowsza Promocja:

suplementy na stawy proflexen

SPRAWDŹ CENĘ

suplementy na odchudzanie Cappuccino MCT

SPRAWDŹ CENĘ

suplementy na przeciw starzeniu Collagen Select

SPRAWDŹ CENĘ

Fizjologia włosów i łysienie – Jak rośnie włos?

Włosy na głowie rosną przeważnie z prędkością ok. 0,3 mm na dobę. W obrębie miesiąca ich długość wydłuża się o 1 cm. Jednak tempo wzrostu włosów zależne jest od czynników takich jak: wiek, pora roku, dieta, pielęgnacja i genetyka. Podcinanie włosów nie wpływa na ich szybszy wzrost. Jednak podcinanie zniszczonych końcówek może zmniejszać łamanie się włosów – dzięki czemu efekt ich przyrostu jest bardziej zauważalny. Dziennie z głowy wypada od 50 do 100 sztuk włosów. Jest to jak najbardziej normalne zjawisko. Jednak większa utrata może prowadzić do przerzedzenia, a nawet do łysienia.

Sprawdź też: Suplementy na odchudzanie

łysienie włosów

Przyczyny wypadania włosów i łysienia

Jedną z przyczyn nadmiernego wypadania włosów i łysienia mogą być czynniki genetyczne, niedobory organizmu, zakwaszenie organizmu lub intensywne odchudzanie się. Wypadanie włosów, a w konsekwencji łysienie może zdarzyć się również podczas przyjmowania niektórych leków, w przewlekłym stresie, a także przez czynniki mechaniczne, takie jak bardzo mocne upinanie. Do przyczyn wypadania włosów i łysienia zalicza się jeszcze zaawansowany wiek biologiczny człowieka, który określa się po ukończeniu 60 roku życia. Zaburzenia psychiczne czy czynniki środowiskowe również nie są obojętne dla zdrowego wyglądu włosów.

Czytaj też: Nutrigo Lab Regeneration - opinie, skład, cena oraz efekty

Łysienie i wpływ hormonów na włosy

Przyczyną nadmiernego wypadania włosów i łysienia mogą być zaburzenia hormonalne. Wzrost włosów hamowany jest przez androgeny – są to hormony płciowe. Ich wytwarzanie u mężczyzn ma miejsce w jądrach oraz korze nadnerczy. U kobiet androgeny wytwarzane są w jajnikach i również w korze nadnerczy. Nadmiar tych hormonów może skutkować nadmiernym wypadaniem włosów i postępującym łysieniem. Do tego dochodzą inne zaburzenia, takie jak zmiana budowy ciała lub nadmierne owłosienie, zaburzenia w miesiączkowaniu, łojotok czy trądzik.

łysienie włosów

Przyczyny wypadania włosów i łysienia

Łysienie może przybierać różne postacie. Może być to okres przejściowy, z jakim będziemy się zmagać, lub też łysienie postępujące, skutkujące całkowitą utratą włosów. Charakter łysienia może obejmować niektóre partie głowy, jak i być rozlane na całej powierzchni. Takie łysienie występuje zazwyczaj przy łysieniu androgenowym. Najczęstsze postacie łysienia to:

Czytaj też: Spirualin plus - opinie, skład, cena oraz efekty

By dowiedzieć się, dlaczego włosy wypadają i łysiejemy, najlepiej jest udać się do trychologa, który zdiagnozuje przyczynę wypadania włosów. Podczas takiej wizyty przeprowadzony zostanie szczegółowy wywiad, badanie fizykalne włosów. Lekarz wystawi również skierowanie na badania krwi, by wykluczyć niedobory lub choroby związane z wypadaniem włosów i łysieniem. Badania, jakie warto zrobić przy wypadaniu włosów i łysieniu, to:

Badania możemy rozbudować również o przeciwciała przeciwtarczycowe, enzymy wątrobowe, badania serologiczne w kierunku kiły i badania kału w kierunku grzybów i pasożytów. Grzyby i pasożyty mają duże znaczenie, jeżeli chodzi o łysienie i wypadanie włosów. Dodatkowo warto wykonać badanie czynnika reumatoidalnego – jeżeli są ku temu wskazania.

zniszczone i słabe wlosy

Zabiegi kosmetyczne i suplementacja – zapobieganie łysieniu i wypadaniu włosów

Oprócz metod diagnostycznych z gabinetów lekarskich można skorzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek. W dobrych salonach znajdziemy taki sprzęt do diagnostyki jak lampa Wooda, dzięki której kosmetyczka może ocenić stan skóry głowy. Jest ona stosowana powszechnie do szybkiej diagnostyki grzybicy, która może być powodem wypadania włosów czy łysienia. Zabiegiem na włosy, zapobiegającym łysienie jest stosowanie mezoterapii igłowej. W skrócie jest to technika regenerująca i odżywiająca skórę głowy. Jej celem jest wprowadzenie substancji odżywczych i pobudzenie mieszków włosowych do produkcji włosów. Stosując mezoterapię igłową, możemy liczyć na wzrastanie włosów grubszych, znormalizowanie przetłuszczania się, rewitalizację skóry, a przede wszystkim zahamowanie ich wypadania. Istnieją specjalne preparaty do mezoterapii igłowej hamujące wypadanie włosów. Dodatkowo nakłuwanie głowy, również odgrywa ważną rolę. Wzmacnia regenerację skóry, pobudza wydzielanie się kolagenu. Skuteczność mezoterapii igłowej potwierdzono za pomocą wielu badań, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w przypadku wypadania włosów i zapobiegania łysieniu.

Suplementacja w przypadku łysienia i wypadania włosów

Ważną rolę oprócz zabiegów, w przypadku łysienia i wypadania włosów pełni suplementacja. Wspiera regenerację włosów i cebulek od wewnątrz. Dzięki odpowiednio dobranej suplementacji możemy przyspieszyć wzrost włosów. Ograniczyć wypadanie i zadbać o ich lepszą jakość. Poniżej znajdziesz najlepsze suplementy na łysienie i wypadanie włosów. W przeciwieństwie do innych preparatów działają one na różne czynniki powodujące wypadanie włosów i łysienie. Stymulują porost, przywracają i utrzymują naturalny kolor włosów. Pomagają nam każdego dnia w ich prawidłowej pielęgnacji od wewnątrz.

zadbane włosy kobiety

Ranking najlepszych suplementów na łysienie i wypadanie włosów – TOP 3

W rankingu uwzględniliśmy jedynie najlepsze suplementy na wypadanie włosów, tak zwane TOP 3 suplementy. Sprawdzone laboratoryjnie i przetestowane przez szerokie grono osób, zmagających się z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów. Dzięki temu możesz użyć sprawdzonych suplementów na łysienie. Unikniesz niepotrzebnego wydawania pieniędzy na niedziałające preparaty.

Folisin – stymulacja, zahamowanie wypadaniu włosów, utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu

suplement na łysienie folisin SPRAWDŹ CENĘ + RABAT 20%

Ten suplement na łysienie i wypadanie włosów dedykowany jest dla panów. Poprawia zachować silne i gęste włosy. Da o prawidłowe stężenie testosteronu. Jego nadmiar może w przypadku panów prowadzić do wypadania włosów, które skutkuje postępującym łysieniem. Dodatkowo podtrzymuje odpowiednią pigmentację włosa, dzięki czemu możesz zachować ich naturalny kolor na dłużej. Rezultaty stosowania tego preparatu możesz sprawdzić na stronie producenta.

Locerin – regeneracja i przyspieszony wzrost włosów

suplement na łysienie i wupadające włosy locerin SPRAWDŹ CENĘ + RABAT 20%

Suplement dedykowany paniom, ze względu na specjalnie dobrane składniki aktywne. Jest doskonałym uzupełnieniem diety w przypadku nadmiernego wypadania włosów, które może skutkować ich widocznym przerzedzeniem się i łysieniem. Mogą stosować go również osoby posiadające wątłe i rzadkie włosy, by zwiększyć ich grubość i objętość. Poprawa kondycji włosów i ich odpowiednia pielęgnacja to zagwozdka wielu kobiet. Poczuj się pięknie z jeszcze bardziej odżywionymi włosami. Jeżeli jeszcze nie stosowałaś preparatów wzmacniających włosy od wewnątrz, nie masz się co obawiać. Locerin został sprawdzony przez wiele kobiet i przebadany laboratoryjnie. Dzięki niemu włosy wyglądają na zdrowsze, zmniejsza się ich wypadania i inicjowane są wzrosty nowych włosów.

Profolan – innowacyjny środek przeciwko łysieniu dla kobiet i mężczyzn

suplement na łysienie i wupadające włosy profolan SPRAWDŹ CENĘ + RABAT 20%

Suplement diety na łysienie oparty na naturalnych składnikach. Dzięki temu mogą stosować go zarówno kobiety i mężczyźni. Wspiera kondycję włosów od wewnątrz, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Substancje zawarte w tym suplemencie na łysienie, regulują wypadanie włosów. Preparat należy przyjmować dwa razy dziennie w trakcie posiłku i popijać szklanką wody. Nic prostszego. Jego działanie można zaobserwować po 3 miesiącach regularnego stosowania kapsułek.

Opinie klientów

Pamiętaj, żeby wystrzegać się tanich suplementów z portalów aukcyjnych takich jak allegro, ponieważ w większości przypadków są to podróbki. Kupuj zawsze z pewnego i sprawdzonego źródła.

Podziel się artykułem ze znajomymi
Tweetnij

Portal dietaisuplementy.pl to miejsce tworzone przez ludzi z pasją. Dzięki temu nasza strona jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu. Zdobędziesz tu cenne wskazówki i poznasz sposoby zadbania o odpowiednią wagę, kondycję oraz wygląd. Każdy z nas jest inny, ale grożą nam te same deficyty. Poznaj naszą witrynę i zadbaj o siebie świadomie.

Polecane artykuły:

suplementy na oczyszczanie organizmu

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na odchudzanie

suplementy na siłownię

Najlepsze suplementy na siłownię

suplementy na odchudzanie Cappuccino MCT

Kawa wspomagająca odchudzanie

wypadanie włosów

Profolan w walce z wypadającymi włosami

wypadanie włosów i łysienie

Folisin na zdrowe i gęste włosy

dziewczyna z wyrzezbionym brzuchem

Spirulin Plus na oczyszczanie organizmu

dziewczyna z blond włosami

Locerin na włosy dla kobiet

fitness dziewczyna

Suplement diety Detoxyn

Więcej artykułów o suplementach diety:
oczyszczanie organizmu z fibre select

Fibre Select na oczyszczanie organizmu

podciąganie na drążku wysportowanej osoby

Nutrigo Lab Strength - przed treningiem

szpagat dziewczyny na siłowni

Zbuduj siłę dzięki - Nutrigo Lab Mass

cwiczenia na silowni

Nutrigo Lab Regeneration - pomoc po treningu

modelka bez zmarszczek

Alga - krem na zmarszczki

twarz bez zmarszczek

Collagen Select - preparat na zmarszczki

nogi bez żylaków

Varicorin - pomoc z żylakami