Minimalizuj koszty i maksymalizuj efekty każdego treningu!

Joanna Wojtasiak - trener personalnyAutor: Joanna Wojtasiak

brzuszki fit dziewczyny

Każdy, kto rozpoczyna przygodę z aktywnością fizyczną, chce by ruch przynosił efekty. Myśląc o siłowni czy domowych treningach, stawiamy sobie różne cele. Niektórzy chcą zredukować masę ciała, inni wzmocnić muskulaturę. Części z nas zależy na lepszej “ogólnej kondycji” i chcą poruszać się dla zdrowia. Obojętnie, do której grupy należymy, każdemu z nas zależy na minimalnych kosztach i jak największych efektach każdej sesji treningowej. Jak to osiągnąć?

Po pierwsze zadbaj o siebie

W zależności od oczekiwań poświęcamy na trening mniej lub więcej czasu i wybieramy różne rodzaje aktywności. Istnieje jednak kilka zasad ogólnych, zwiększających komfort naszych ćwiczeń. Przede wszystkim zapewnij sobie czas i przestrzeń na każdy trening. Zadbaj o wygodną odzież i pamiętaj o rozgrzewce. Rozgrzane mięśnie i świadoma praca nad konkretnymi partiami ciał to pewność efektów. Bez rozgrzewki, szczególnie na początku, możemy nabawić się kontuzji, a koszty treningu w postaci bólu mogą być dotkliwe. Im lepsze samopoczucie po każdej sesji, tym większa szansa, że nie zrezygnujemy z codziennej aktywności.

Czytaj też: Spirualin plus - opinie, skład, cena oraz efekty

Po drugie ćwicz świadomie

Dostosowanie intensywności ćwiczeń do naszych możliwości to podstawowa zasada, którą zdają się znać wszyscy. W praktyce jednak szczególnie domowe treningi mogą okazać się zbyt forsowne. Efekty nie muszą być jednak okupione krwią i łzami. Lekka i przyjemna, ale regularna aktywność fizyczna również przynosi efekty. Jeśli marzymy o muskularnej sylwetce, pamiętajmy że potrzeba czasu, by rozbudować zdrową tkankę mięśniową.

Spalanie tłuszczu również wymaga czasu i skrupulatnie dobranych ćwiczeń. Chcąc pracować nad wybranymi partiami ciała, poszukajmy najpierw informacji o ćwiczeniach proponowanych przez specjalistów. Sport to zdrowie. Jednak zbyt forsowna aktywność to spore ryzyko kontuzji.

Ćwicz spokojnie i oddychaj równomiernie. Pamiętaj, że twoje mięśnie potrzebują tlenu, żeby efektywnie pracować. Każdy ruch to dla nich wysiłek. Aby pracować jak dobrze naoliwiona maszyna, potrzebują zdrowych wdechów i wydechów.

hantle i buty sportowe

Po trzecie szukaj zdrowego wsparcia

Współcześnie mamy do dyspozycji naprawdę duży rynek suplementów i substancji wzmacniających dla sportowców. Istnieją preparaty, które dodadzą nam energii przed treningiem oraz takie, które wzmocnią nasz organizm bezpośrednio po nim. Profesjonalna suplementacja dla sportowców to kwestia odpowiednio skomponowanego składu. Szukajmy produktów opartych na naturalnych składnikach. Zwracajmy uwagę na przyswajalność i naturalne synergie.

Specjalne potrzeby osób aktywnych dotyczą przede wszystkim diety i odpowiedniego poziomu nawodnienia. Napoje izotoniczne i koktajle białkowe to jeden z popularnych sposobów wsparcia aktywnego organizmu. Choć są one niezwykle pomocne, pamiętajmy, aby nie traktować ich jako substytutu zbilansowanej diety.

Czytaj też: Nutrigo Lab Regeneration - opinie, skład, cena oraz efekty

Po czwarte miej swój plan

Każdy organizm jest inny i każdy potrzebuje innej drogi, żeby się właściwie rozwinąć. Jeśli znajdziemy swój rytm ćwiczeń, trzymajmy się go, dopóki nie będzie nas stać na więcej. Nie ulegajmy presji z zewnątrz i nie zmieniajmy przyzwyczajeń tylko dlatego, że na przykład jakaś dieta stała się modna. Nie ulegajmy też modom, jeśli chodzi o wybór aktywności. Pamiętajmy o swoich celach i konsekwentnie je realizujmy. Nie warto patrzeć na siebie przez pryzmat innych i porównywać efektów. Wyznaczajmy sobie realne cele i krok po kroku dążmy do idealnej dla nas sylwetki.

Podziel się artykułem ze znajomymi
Tweetnij

Portal dietaisuplementy.pl to miejsce tworzone przez ludzi z pasją. Dzięki temu nasza strona jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu. Zdobędziesz tu cenne wskazówki i poznasz sposoby zadbania o odpowiednią wagę, kondycję oraz wygląd. Każdy z nas jest inny, ale grożą nam te same deficyty. Poznaj naszą witrynę i zadbaj o siebie świadomie.

Polecane artykuły:

suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na odchudzanie

suplementy na łysienie i wypadanie włosów

Najlepsze suplementy na łysienie

suplementy na oczyszczanie organizmu

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

suplementy na siłownię

Najlepsze suplementy na siłownię

suplementy na odchudzanie Cappuccino MCT

Cappuccino MCT - opinie, cena i skład

wypadanie włosów

Profolan w walce z wypadającymi włosami

wypadanie włosów i łysienie

Folisin na zdrowe i gęste włosy

dziewczyna z blond włosami

Locerin -opinie, cena oraz skład

dziewczyna z wyrzezbionym brzuchem

Spirulin Plus - opinie, cena oraz skład

Więcej artykułów o suplementach diety:
oczyszczanie organizmu z fibre select

Fibre Select - opinie, cena oraz skład

podciąganie na drążku wysportowanej osoby

Nutrigo Lab Strength - przed treningiem

cwiczenia na silowni

Nutrigo Lab Regeneration - pomoc po treningu

modelka bez zmarszczek

Alga - krem na zmarszczki

twarz bez zmarszczek

Collagen Select - preparat na zmarszczki

nogi bez żylaków

Varicorin - pomoc z żylakami