Jak często oczyszczać organizm?

dietetyk oraz trener personalny JuliaAutor: Julia Gadzińska

owoce na detoks

Stres, zła dieta czy brak ruchu to czynniki, które odczuwalnie obciążają i osłabiają nasz organizm. Szczególnie zły wpływ ma ciężkostrawna, przetworzona żywność. Regularne jej spożywanie sprawia, że nasze ciało musi radzić sobie ze zwiększoną ilością toksyn. W tych warunkach naturalne sposoby oczyszczania, w jakie jesteśmy zaopatrzeni, mogą nie wystarczyć. Jak często i w jaki sposób wspierać i przeprowadzać jego detoks, by był skuteczny?

Nagłe zmiany rzadko przynoszą coś dobrego

Na szczęście moda na drakońskie diety dawno się już skończyła. Dziś wiemy, że zbilansowane i różnorodne posiłki to klucz do zdrowia. Jeśli do tej pory nie unikaliście przetworzonej żywności i rzadko czytaliście składy, wprowadźcie stopniowe zmiany. Nagłe, restrykcyjne ograniczenia rzadko wychodzą na zdrowie i wchodzą w krew.

Pierwszą zmianą do wsparcia naturalnego detoksu jest kupowanie surowego, nieprzetworzonego jedzenia, z którego sami przygotowujemy najprostsze choćby posiłki. Im prostsza i szybsza obróbka przed kupnem i po nim, tym lepiej dla produktu. Zamieńmy więc płatki śniadaniowe na owsiankę, a słodycze na owoce i orzechy, a codzienny detoks będzie odbywał się przy okazji.

Czytaj też: Profolan - opinie, skład, cena oraz efekty

Zrezygnuj z czegoś na jeden dzień

Naukowcy i dietetycy od lat rekomendują redukcję mięsa w diecie. Taka postawa sprzyja naszemu zdrowiu i odciąża układ pokarmowy, przy okazji nie eksploatując planety. Więc zamiast kilkumiesięcznych, drakońskich diet, wprowadźmy dni bez mięsa lub takie, w czasie których pijesz jedynie koktajle owocowe. Te kilkanaście godzin odciąży wątrobę i żołądek, pozwalając im się zregenerować.

Czytaj też: Spirualin plus - opinie, skład, cena oraz efekty

Medycyna naturalna jako jedną z podstawowych metod detoksu proponuje głodówkę. Jednodniowe posty pozwalają pozbyć się toksyn oraz wspierają pracę jelit. Jak wspominaliśmy, tego typu zmiany nie powinny być wprowadzane nagle. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowaliśmy głodówki, pomyślmy o niej w okresie letnim. Sam post powinien być poprzedzony przynajmniej jednym dniem lekkostrawnej, bezmięsnej diety. Również dzień po nie powinniśmy serwować sobie pełnego obiadu z dwóch dań. Wprowadźmy do diety więcej sezonowych owoców i warzyw, a wątroba i nerki zadbają o detoks w swoim rytmie. 

Wsparcie w porządkach

Zmiana codziennych nawyków nie jest łatwa, jeśli jej efekty każą na siebie długo czekać. Jeśli więc zależy ci na dobrym samopoczuciu i chcesz zadbać o zdrowie szukaj profesjonalnego wsparcia. Suplementy oczyszczające organizm potrafią niezwykle skutecznie pomóc nam wzmocnić organizm i przyspieszyć przemianę materii. O ich skuteczności decyduje skład. Starajmy się więc szukać naturalnych składów o wysokiej zawartości składników aktywnych.To właśnie one mają za zadanie stymulować metabolizm i wspierać naturalne procesy detoksykacji organizmu.

Czytaj też: Nutrigo Lab Regeneration - opinie, skład, cena oraz efekty

Równie ważna jak dieta czy suplementacja jest odpowiednia ilość wody. To właśnie ona, a nie słodzone napoje działa na nasz organizm jak wewnętrzny prysznic. Optymalne nawodnienie to też nieocenione wsparcie dla układu pokarmowego. Część płynów czerpiemy z pożywienia, jednak to właśnie czysta woda pełni kluczową rolę w wielu procesach wewnętrznych budujących nasze zdrowie. Pamiętajmy więc, że soki czy herbaty ziołowe to tylko dodatek urozmaiconej diety. Warto więc ustalić ile wody dziennie potrzebuje nasz organizm i pilnować przyjmowania odpowiedniej ilości płynów. To szczególnie ważne latem i w czasie wysiłku fizycznego.  Trzymając się tych kilku prostych zasad możemy mieć pewność, że nasz organizm będzie miał pełne wsparcie w naturalnych procesach detoksykacji, a my będziemy czuli tego efekty na własnej skórze.

Podziel się artykułem ze znajomymi
Tweetnij

Portal dietaisuplementy.pl to miejsce tworzone przez ludzi z pasją. Dzięki temu nasza strona jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu. Zdobędziesz tu cenne wskazówki i poznasz sposoby zadbania o odpowiednią wagę, kondycję oraz wygląd. Każdy z nas jest inny, ale grożą nam te same deficyty. Poznaj naszą witrynę i zadbaj o siebie świadomie.

Polecane artykuły:

suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na odchudzanie

suplementy na łysienie i wypadanie włosów

Najlepsze suplementy na łysienie

suplementy na oczyszczanie organizmu

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

suplementy na siłownię

Najlepsze suplementy na siłownię

suplementy na odchudzanie Cappuccino MCT

Cappuccino MCT - opinie, cena i skład

wypadanie włosów

Profolan w walce z wypadającymi włosami

wypadanie włosów i łysienie

Folisin na zdrowe i gęste włosy

dziewczyna z blond włosami

Locerin - opinie, cena oraz skład

dziewczyna z wyrzezbionym brzuchem

Spirulin Plus - opinie, cena oraz skład

Więcej artykułów o suplementach diety:
oczyszczanie organizmu z fibre select

Fibre Select - opinie, cena oraz skład

podciąganie na drążku wysportowanej osoby

Nutrigo Lab Strength - przed treningiem

cwiczenia na silowni

Nutrigo Lab Regeneration - pomoc po treningu

modelka bez zmarszczek

Alga - krem na zmarszczki

twarz bez zmarszczek

Collagen Select - preparat na zmarszczki

nogi bez żylaków

Varicorin - pomoc z żylakami