Efekty skakania na skakance
Autor: Joanna Wojtasiak

-
Spis treści:
- 1. Technika skakania na skakance
- 2. Trening na skakance. Dla kogo?
- 3. Jakie efekty przynosi skakanie na skakance?
- 4. Co robić, aby trening był skuteczny?
- 5. Korzyści dla organizmu ze skakania na skakance
- 6. Trening kondycyjny a trening wytrzymałościowy
Skakanie na skakance ma same zalety, a tak często jest niedoceniane. Skakanka to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przeprowadzić trening kondycyjny lub wytrzymałościowy, schudnąć lub nabrać kondycji ruchowej.
Technika skakania na skakance
Technik skakania na skakance jest bardzo dużo. Jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją pierwszą sesję ze skakanką, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach. Pierwsza zasada brzmi: skacz, odbijając się z placów i na nich lądując. Podczas skakania musisz być wyprostowany i nie pochylać się. Łokcie powinny być ugięte i powinieneś je trzymać blisko tułowia. Dłonie zaś odchylaj na boki. Lepiej jest skakać nisko, ale częściej. W ten sposób zapobiegniesz przeciążaniu się stawów. Intensywność ćwiczeń natomiast będzie większa. Długość skakanki musi być dostosowana do Twojego wzrostu i potrzeb.
Czytaj też: Nutrigo Lab Burner - opinie, skład, cena oraz efekty
Trening na skakance. Dla kogo?
Ze skakanki powinny korzystać osoby, które pragną wyrzeźbić i odchudzić ramiona. Poleca się tą aktywność fizyczną osobom z nadwagą, których celem jest spalenie kalorii. Ze skakanki korzystają też sportowcy, którzy szukają alternatywy dla treningu kondycyjnego lub Ci, którzy pracują nad poprawą pracy nóg. Jednak nie powinny skakać na skakance:
- osoby, którym często towarzyszy ból stawów,
- osoby, które mają słabe kości,
- osoby z nadwagą,
- osoby z niewydolnością serca.
Jakie efekty przynosi skakanie na skakance?

Po kilku tygodniach skakania na skakance możesz już zauważyć smuklejsze i zarysowane mięśniami uda oraz łydki. Na pewno również uprawianie tego sportu przyczyni się do pracy nad ładniejszą talią. Warto wiedzieć, że podczas skakania na skakance pracują nogi, pośladki, przedramiona, brzuch, plecy, ramiona, barki. Jeśli regularnie uprawiasz tą aktywność fizyczną to polepszysz koordynację ruchową. A ponadto zwiększysz wytrzymałość i poprawisz szybkość. Skakanka zwiększa także elastyczność stawów. Jest ona też bardzo tania. Nie ma chyba tańszego sprzętu do ćwiczeń. Skakanie na skakance to też wyśmienita zabawa.
Czytaj też: Krem na żylaki - Varicorin
Co robić, aby trening był skuteczny?
Aby trening na skakance był skuteczny musisz pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim powinieneś dobrać właściwy strój. Ubranie powinno być wygodne i dobrze dopasowane. Najlepszym wyborem jest takie, które jest wykonane z materiału, który usuwa nadmiar potu. Warto wiedzieć, że możesz eksperymentować ze stylem skakania. Wszystko zależy do Ciebie. Podłoże, na którym będziesz trenować, musi być stabilne i miękkie. Możesz trenować w domu, ale też na dworze. Najważniejsza w ćwiczeniach jest systematyczność.
Korzyści dla organizmu ze skakania na skakance
Skakanie na skakance to lepsze dotlenienie organizmu, redukcja stresu, lepsza wydolność. Może to być również skuteczna walka z cellulitem. Oczywiście przy odpowiednio zbilansowanej diecie. Dzięki regularnym ćwiczeniom, znikną Twoje fałdki i nierówności na udach. Skakanka jest dla wszystkich tych osób, które chcą mieć lepszą kondycję i spalić kilka kilogramów. Wielką zaletą tej aktywności fizycznej jest to, że możesz ćwiczyć wszędzie i zawsze. Warto też dodać, że na skakance możesz praktycznie skakać codziennie. Najlepiej zacząć od 30-minutowych treningów. Istnieje też opcja skakania 3 minuty i 1 minuta odpoczynku.
Trening kondycyjny a trening wytrzymałościowy
Jeśli zależy Ci na zwiększeniu kondycji, musisz skakać jednostajnym tempem przez dłuższy okres czasu. Może to być np. 20 minut. W treningach kondycyjnych zazwyczaj ćwiczy się w dłuższych przedziałach czasowych i nie robi się większych przerw. W tym treningu skupia się na budowaniu wydolności. Najlepsze do nich będą skakanki gumowe. Trening wytrzymałościowy to przede wszystkim skupienie się na tym, aby mocno pracowały brzuch, ramiona, nogi. Dlatego też do tego treningu, trzeba wybrać trochę cięższą skakankę np. obciążeniową lub metalową. Możesz skakać bardzo szybko 15 sekund, po czym 15 sekund skakać wolno. Wykonywać możesz to w 10-15 seriach. Nie zapomnij jednak o:
- wyprostowanej posturze ciała,
- odbijaniu się nad śródstopiu,
- trzymaniu ramion na wysokości bioder.
Portal dietaisuplementy.pl to miejsce tworzone przez ludzi z pasją. Dzięki temu nasza strona jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu. Zdobędziesz tu cenne wskazówki i poznasz sposoby zadbania o odpowiednią wagę, kondycję oraz wygląd. Każdy z nas jest inny, ale grożą nam te same deficyty. Poznaj naszą witrynę i zadbaj o siebie świadomie.
Polecane artykuły:

Najlepsze suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na łysienie

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

Najlepsze suplementy na siłownię

Cappuccino MCT - suplement na odchudzanie

Profolan w walce z wypadającymi włosami

Folisin na zdrowe i gęste włosy

Locerin - opinie, cena oraz skład

Spirulin Plus - oczyszczanie organizmu z toksyn
Więcej artykułów o suplementach diety:

Fibre Select - jak pozbyć się toksyn z organizmu

Nutrigo Lab Strength - suplement przed treningiem

Nutrigo Lab Regeneration - pomoc po treningu

Jak pozbyć się cellulitu?

Varicorin - pomoc z żylakami

Collagen Select - preparat na zmarszczki